AKTUALNOŚCI

Sprawdź jak pomagamy potrzebującym na miarę naszych sił i możliwości i z jakimi wyzwaniamy mierzymy się w naszej działalności.

Wspieramy zarówno finansowo poprzez organizację zbiórek online, jak i merytorycznie poprzez doradztwo i pomoc w kwestiach formalnych.

Pokaż:
14.10.2021
Prace na finiszu

Niezmiernie miło nam poinformować, że dzięki Waszej hojności renowacje nagrobków księży: Władysława Frankowskiego i Albina Jędrzejewskiego powoli, acz konsekwentnie zbliżają się do finiszu.

>> Czytaj dalej

20.09.2020
Pierwszy wolontariusz

Miło nam poinformować, że pierwszym wolontariuszem naszej Fundacji został Pan Dariusz Wajs – doktorant w Instytucie Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest wielkim miłośnikiem swojej małej ojczyzny, czemu aktywnie daje wyraz prowadząc od kilku lat na portalu Facebook stronę Dawny Zakrzówek i okolice. Jej celem jest pokazanie bogatej historii Zakrzówka i ziemi zakrzowieckiej od średniowiecza aż po czasy współczesne. Serdecznie zachęcamy wszystkich do jej odwiedzenia!

>> Czytaj dalej

16.09.2020
Nawiązanie współpracy z Izbą Pamięci i Tradycji Regionalnej w Zakrzówku

Dnia 16 września 2020 roku pracownicy naszej Fundacji wybrali się do Zakrzówka (województwo lubelskie) w celu spotkania się z osobami reprezentującymi tamtejszą Izbę Pamięci i Tradycji Regionalnej. Tematem rozmowy było nawiązanie współpracy w celu stworzenia na tym terenie Muzeum Wsi Zakrzowieckiej. Rozmowy były niezmiernie owocne i dobrze rokujące na przyszłość.

>> Czytaj dalej

01.09.2020
Rozpoczęcie działalności

Szanowni Państwo! Drodzy Darczyńcy! Kochani Wolontariusze! Wreszcie nastał ten długo oczekiwany przez nas wszystkich dzień! Dziś, czyli dnia 1 września 2020 roku, nasza Fundacja oficjalnie zainaugurowała swoją działalność. Wierni przykazaniu zawartemu w nazwie od razu postanowiliśmy przejść do rzeczy. W końcu Semper Adiuvent (Zawsze pomagać) zobowiązuje nas do czynu.

>> Czytaj dalej

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem,
dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem"

Maria Konopnicka