Zakupiliśmy budynek dla Muzeum Wsi Zakrzowieckiej!

01.06.2022

Szanowni Państwo, Drodzy Darczyńcy!

 

To dla nas szczęśliwy dzień, dlatego chcemy podzielić się z Wami naszą radością.

Miło nam poinformować, że z końcem maja udało się sfinalizować zakup budynku, w którym planujemy urządzić Muzeum Wsi Zakrzowieckiej.

To wszystko nie byłoby możliwe bez Waszej ogromnej hojności i ofiarności. Dziękujemy z całego serca!

To jednak nie koniec naszego projektu, dlatego ośmielamy się prosić Was o jeszcze więcej wsparcia.

Ten niewątpliwie stylowy i urokliwy budynek wymaga bowiem dużych prac remontowych, aby spełnić wszelkie normy bezpieczeństwa. Nie był on zamieszkany i odnawiany od wielu lat, co niestety przełożyło się na jego zły stan techniczny. Chcemy go odrestaurować i przystosować do czekającej go roli muzeum, dając mu w ten sposób nowego ducha i drugie życie. Wierzymy, że dzięki naszym zabiegom będzie mógł służyć lokalnej społeczności jako centrum kulturalno-edukacyjne przez wiele kolejnych lat.

Jesteśmy głęboko przekonani, że dzięki Waszej pomocy zbierzemy wszystkie konieczne fundusze i w niedługim czasie będziemy mogli zaprosić Was na oficjalne otwarcie Muzeum Wsi Zakrzowieckiej.

Na koniec mamy do Was jeszcze jeden apel.

Jeśli posiadacie w swoich piwnicach, strychach lub innych zasobach stare przedmioty „z duszą”, związane z regionem zakrzóweckim, których już nie potrzebujecie, to bardzo prosimy o przekazanie nam ich. Mogą to być rzeczy i urządzenia codziennego użytku, jak też archiwalne fotografie. Każdy eksponat jest dla nas cenny i mile widziany. Chętnie poznamy też Wasze historie związane z tymi przedmiotami. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie i wszelką pomoc w tym zakresie.

Następne w aktualnościach:

Nasz pierwszy sukces - zakończ...
18.10.2021

No i stało się! Nasze pierwsze przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Grób księdza Albina Jędrzejewskiego oraz pomnik księdza Władysława Frankowskie...

>> Czytaj dalej

Prace na finiszu
14.10.2021

Niezmiernie miło nam poinformować, że dzięki Waszej hojności renowacje nagrobków księży: Władysława Frankowskiego i Albina Jędrzejewskiego powoli, acz...

>> Czytaj dalej

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem."

Maria Konopnicka